Dron do 3000 zł

Dron do 3000zł jest urządzeniem, które może już z powodzeniem posłużyć  do użytku profesjonalnego czy półprofesjonalnego na początku kariery filmowca. Za tę kwotę można zakupić już sprzęt, który nie będzie tylko drogą zabawką, ale zwykłym, dobrym narzędziem do pracy.

W tym artykule dowiecie się nieco więcej o dronach. Jakiego wyposażenia możecie się spodziewać, w jakich warunkach możecie latać, czy może robić to każdy i na jakie modele zwrócić szczególną uwagę.

Dron do 3000zł
Dron do 3000zł

Czym jest dron do 3000 zł?

Dron jest latającym obiektem bezzałogowym. Kiedyś kojarzył się tylko z militariami, teraz jest bardzo popularnym urządzeniem, służącym zarówno jako zabawka dla dzieci, które czerpią radość z samego pilotowania latającej maszyny (to jak kolejna generacja auta zdalnie sterowanego), jak i  jako urządzenie niezbędne do pracy, bez którego poziom oraz jakość produkowanych klipów byłaby zdecydowanie niższa. Kiedyś, dla wymarzonego ujęcia z góry, trzeba było wynajmować helikopter wraz z pilotem, obecnie wystarczy kupić dron do 3000zł, aby cieszyć się niezwykłymi widokami i panoramą, z niedostępnej na co dzień perspektywy.

Jaki dron do 3000zł wybrać i kupić?

Decydując się na zakup drona, musimy wziąć pod uwagę do czego będzie nam służył. Czy do pracy – pozwoli np. na kręcenie ujęć reklamowych lub ślubnych – czy też jako hobby – aby nagrać vloga ze wspomnieniami z podróży.
Warto zastanowić się na jakich cechach drona do 3000zł zależy nam najbardziej. Różne modele będą posiadać różne parametry, takie jak:

  • Rodzaj kamery i jakość w jakiej nagrywa
  • Jaki posiada rodzaj sterowania
  • Na jaką maksymalną odległość może się oddalić od bazy
  • Czy posiada stabilizację
  • Na jak długo starczają akumulatory

Jakiej kamery spodziewać się w dronie do 3000 zł

Pierwsze pytanie jakie należy sobie zadać, to czy dron posiada w ogóle wbudowaną kamerę. Większość modeli ją ma, jednak istnieją takie, w których można zamontować np. zakupione wcześniej Go Pro.
Dron do 3000zł w swoim wyposażeniu będzie miał prawdopodobnie kamerę. Im wyższa jakość nagrywania, tym lepiej będzie się pracowało z materiałem w post-produkcji. Będzie można także chociażby wyciąć klatkę z filmu, która będzie wyraźnym, ładnym zdjęciem. Do takiej kamery potrzebujemy jednakże dobrego odbiornika – monitora, telewizora czy chociażby smartfona, który odtworzyłby wideo w wybranej jakości. W przeciwnym wypadku nie będziemy się cieszyć pełnym wachlarzem możliwości naszego sprzętu.

W dronie do 3000zł powinniśmy się spodziewać co najmniej jakości HD, czyli 720p. Kolejnym wariantem jest rozdzielczość Full HD – 1080p, ale najczęściej spotykane będą kamery Ultra HD -2160p, czyli 4K.
W tym wariancie cenowym nie znajdziemy raczej wyższej rozdzielczości, jak np. 8k

W jaki sposób steruje się dronem do 3000zł?

Istnieje kilka sposobów sterowania dronem do 3000zł. Można robić to zdalnie poprzez dedykowaną aplikację na smartfonie, również zdalnie sterować za pomocą pada z wyświetlaczem, lub z góry zaplanować trasę, którą ma przelecieć urządzenie. Najbardziej wygodną opcją jest posiadanie specjalnego pada, sparowanego z urządzeniem, którego joysticki są bardzo czułe i precyzyjne.

Jaki zasięg ma dron do 3000zł?

Zasięg to nic innego jak odległość, na jaką dron do 3000zł może oddalić się od kontrolera. Jeśli zostanie ona przekroczona, stracicie połączenie i kontrolę nad urządzeniem. Przeważnie jest to powyżej 2km do nawet 10! Mimo wszystko jeżeli istnieje możliwość oddalenia się mocniej, nie polecamy, ponieważ nie warto  tracić swojego urządzenia z oczu. Pomimo podglądu na kontrolerze, lecąc na oślep w kierunku przeciwnym do filmowanego, możemy np. rozbić go na drzewie.

Co jeżeli utracę zasięg lub kontrolę?

Dron na pewno nie wyłączy się. Konieczny jest tutaj wbudowany GPS. Istnieją wtedy 2 opcje – urządzenie albo dokładnie odtwarza trasę, którą przybyło do danego punktu, albo udaje się najkrótszą możliwą drogą, do miejsca, z którego wyłapie sygnał. Koniecznie zapytajcie producenta, który wariant został zastosowany w wybranym przez was modelu drona do 3000zł.

Najlepszy dron do 3000zł
Najlepszy dron do 3000zł

Do czego potrzebna jest stabilizacja w dronie do 3000zł?

Każdy nasz ruch gałkami pada, powoduje zmianę pozycje drona do 3000zł. Po pierwsze stabilizacja jest potrzebna, aby zawsze znajdował się równolegle do podłoża, w przeciwnym wypadku nie byłoby możliwe pilotowanie go. Po drugie jest ona niezbędna przy nagrywaniu obrazu – aby był on płynny, bez nagłych szarpnięć, czy rozedrgany przez pracujące silniki. Ponadto drony do 3000zł nadają się do latania nie tylko przy idealnej, słonecznej bezwietrznej pogodzie. Oczywiście podczas wichury lepiej pozostańmy na ziemi, ale standardowe, nawet błahe podmuchy wiatru destabilizowałyby lot naszego obiektu, gdyby nie stabilizujący obraz żyroskop.

Czy można latać w deszczu?

Warto sprawdzić czy interesujący nas model jest wodoodporny oraz czy sama kamera jest wodoodporna – bez takiej gwarancji, lądujmy czym prędzej kiedy tylko popsuje się pogoda.

Na jak długo wystarczają akumulatory w dronie do 3000zł?

Przeważnie bateria ma pojemność wystarczającą na kilkadziesiąt minut lotu, około pół godziny. Ładowanie za to jest znacznie dłuższe. Potrzeba na nie około 2-3 godzin. W najtańszych egzemplarzach trzeba samodzielnie pilnować, aby baterii wystarczyło na bezpieczne lądowania, żeby się nagle nie rozbić. W porządnych dronach do 3000zł w przypadku osiągnięcia wartości krytycznej, nasze urządzenie bezwzględnie ruszy w drogę powrotną do bazy.

Na co jeszcze warto jeszcze zwrócić uwagę, kupując drona do 3000zł?

Zaopatrując się w drona do 3000zł sprawdźmy czy w zestawie ma części zamienne – mimo iż jest asem przestworzy, jego konstrukcja jest bardzo delikatna, waży zaledwie kilkaset gram. Przyda się też dedykowane etui do przechowywanie i transportu.

Czy każdy może latać dronem do 3000zł?

W Polsce możliwość pilotowania drona do 3000zł jest ściśle określona przepisami prawnymi. Bez szkolenia, nawet i darmowego można operować tylko urządzeniem o masie do 250g oraz nie posiadającym kamery, by nie mógł rejestrować twarzy ludzi. Lista określonych przypadków jest dość jasno sprecyzowana. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z nią na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w zakładce „Bezzałogowe statki powietrzne”.

Wybierając się na wakacje za granicę, koniecznie sprawdźcie jakie prawo obowiązuje w wybranym przez was kraju.

Jaki dron do 3000zł
Jaki dron do 3000zł

Gdzie kupić drona do 3000zł?

Standardowo największy wybór dronów do 3000zł znajdziemy w Internecie. Czasami profesjonalne modele będą dostępne tylko na zamówienie. Według nas decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na modele takich firm jak DJI, Hubsan, Parrot, Syma, Overmax czy Xiaomi.

Dron do 3000zł – opinie

Jakie są wasze doświadczenia z lataniem dronami? Czy trudno było uzyskać uprawnienia? Jesteście twórcami dla szerszej publiki czy dla siebie i najbliższych? A może zakup pierwszego w życiu drona dopiero przed wami? Napiszcie nam w komentarzach.

Dron do 3000zł – ranking najlepszych

Przygotowaliśmy zestawienie kilku interesujących modeli dronów do 3000zł, które są warte uwagi ze względu na dobrą jakość, estetykę i łatwość obsługi. Oto one:

Dodaj opinie na forum